ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2942024
*
nr 294 2024
Spegel
Funkis, H95
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 14:44:08
1
100 kr
10/1 13:59:01
2
Vinnande bud
11/1 17:33:55
3
200 kr
12/1 11:47:48
4
250 kr
12/1 11:48:37
4
300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 294 2024
Spegel
Funkis, H95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 14:44:08 | 1 | 100 kr |
10/1 13:59:01 | 2 | Vinnande bud |
11/1 17:33:55 | 3 | 200 kr |
12/1 11:47:48 | 4 | 250 kr |
12/1 11:48:37 | 4 | 300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45